

Ризик отримати травму великий, якщо займатися без підготовки або у непридатному взутті
Коліна найбільш схильні до травм. І заведено вважати, що біг негативно позначається на їхньому стані. Ревматологи з медичної школи Стенфордського університету (США) спростовують цю поширену думку.
Вони протягом 18 років спостерігали за станом 267 осіб, які займалися пробіжками. І відзначали їх стан на основі тестів візуалізації колінних суглобів та оцінки симптомів, таких як біль у коліні. Як виявилося, за цей час 45 бігунів на довгі дистанції не зазнавали більшого ризику остеоартриту в порівнянні з тими, хто не бігав. А до кінця експерименту лише у 20% респондентів було виявлено ознаки остеоартриту, а серед тих, хто не бігав, він становив 32%. І, нарешті, важка форма остеоартрозу також рідше діагностувалась серед любителів пробіжок.
— Звичайний біг, який не є змагальним, не пов’язаний із підвищеним травматизмом колін. Щобільше, він може сприяти зміцненню їхнього здоров’я, — зазначив доктор Росс Міллер, пише науковий журнал PeerJ.
Також деякі дослідження показують, що біг не тільки не ушкоджує коліна, а й захищає їх від майбутніх ушкоджень та дегенеративних захворювань, а також полегшує біль та зменшує запалення.
3 причини зайнятися бігом
Але чому тоді багато хто впевнений, що під час бігу руйнуються суглоби? Почасти ця думка справедлива, але тільки в тому випадку, якщо перед пробіжкою не було проведено розминку, а також не підібрано спеціальне взуття.
Дотримуйтесь правил, щоб не пошкодити коліна
Дослідження опубліковано у виданні Arthritis Care & Research (Лікування артриту: дослідження).
Читайте також: Заняття спортом у 70 років удвічі знижують ризик серцевих захворювань: вчені