Революційний препарат проти хвороби Альцгеймера виявився смертельно небезпечним

Дата створення: 27 Грудня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Революційний препарат проти хвороби Альцгеймера виявився смертельно небезпечним

Поява леканемабу лікарі назвали «кінцем хвороби Альцгеймера». Адже цей препарат дозволяє лише за 18 місяців уповільнити прояви деменції на 27%. Однак його безпека викликає сумніви

Препарат леканемаб був розроблений фармацевтичними компаніями Eisai (Японія) та Biogen (США). Його застосування дозволяє очистити бета-амілоїдні білки мозку, що викликають хворобу Альцгеймера. Щотижневе приймання ліків зменшувало когнітивне та функціональне зниження на 27%. При цьому виробники заявляли про його безпеку. Так, набряк мозку та крововилив було виявлено у 21,3% добровольців, тоді як у контрольній групі, учасники якої отримували плацебо, — 9,3%.

Експерти визнавали, що під час клінічних випробувань леканемабу один пацієнт помер від крововиливу у мозок. Однак за цим випадком були й інші. Так, у червні від експериментального лікування помер 80-річний пацієнт, а згодом — 65-річна мешканка Іллінойсу. Співробітники компанії Eisai заявили, що їхні смерті були викликані іншими факторами, що провокують.

Нещодавно під час судового розгляду стало відомо, що у вересні під час експериментального лікування від великого набряку та крововиливу в мозок померла третя пацієнтка, 79-річна мешканка Флориди. Представники виробника відмовилися коментувати цей випадок, пославшись на конфіденційність.

Фармацевти домагаються схвалення леканемабу Управлінням контролю за продуктами та ліками США. Раніше очікувалося, що рішення буде одержано у січні 2023 року. Однак неясно, чи буде він схвалений до застосування.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама