Ризик гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту після COVID-19: підсумки дослідження

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Ризик гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту після COVID-19: підсумки дослідження

Після зараження Сovid-19 у пацієнтів підвищується ризик інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Такий висновок зробили вчені зі шведського Університету Умео за підсумками проведеного дослідження. Результати їх роботи під назвою «Ризик гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту після COVID-19 в Швеції: серія само контрольованих випадків і узгоджене когортне дослідження (SCCS)» були опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet в кінці липня 2021 р.

У дослідженні взяли участь більше 86 тис. чоловік. Зокрема, в матеріалах роботи уточнюється, що «86 742 пацієнта з COVID-19 були включені у дослідження SCCS. Кількість відібраних людей для контролю, які також включені в підібране когортне дослідження склала 348 481».

Автори дослідження уточнили, що середній вік пацієнтів склав 48 років. Понад 37 тисяч (43%) досліджуваних пацієнтів – чоловіки, більш 49,5 тис (або 57%) – жінки.

Фахівці аналізували частоту таких ускладнень у пацієнтів з коронавірусів, як інфаркт міокарда та ішемічний інсульт, в період з 1 лютого по 14 вересня 2020 р. Згідно з результатами, хвороба збільшувала ризик гострого інфаркту міокарда та інсульту в перші два тижні після захворювання приблизно в три рази.

Дослідники виявили 186 перших випадків гострого інфаркту міокарда протягом періоду дослідження і 36 пацієнтів померли.

Середній вік людей в дослідженні, які перенесли гострий інфаркт міокарда протягом періоду дослідження, становив 73 роки. З них 77 людини (41%) були жінки, а 109 (або 59%) – чоловіки.

Автори уточнюють, що особи (незалежно від статусу COVID-19), які раніше перенесли гострий інфаркт міокарда, були виключені з цього аналізу. А всі контрольні групи були підібрані відповідно віку, статі та країни проживання в Швеції.

За підсумками роботи автори дослідження зробили такий висновок: «Наші результати показують, що COVID-19 є фактором ризику гострого інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Ці захворювання є частиною клінічної картини COVID-19, що підкреслює необхідність вакцинації».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама