Ризик померти після операцій, проведених хірургами-чоловіками, для пацієнток більше на 32%: дослідження

Дата створення: 18 Січня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Ризик померти після операцій, проведених хірургами-чоловіками, для пацієнток більше на 32%: дослідження

А ось для пацієнтів-чоловіків неважливо, якої статі їхній лікар

Канадські дослідники вивчили 1,3 мільйона звітів про клінічні випадки та дійшли такого висновку. Для жінок, прооперованих хірургами-чоловіками, ризик поганого результату збільшується на 15%, а смерть — на 32% порівняно, якби оперативне втручання здійснювали хірурги-жінки.

Водночас, на думку аналітиків, тип складності втручання значення не має — той самий результат справедливий для операції на коліні та зниження ваги чи складних процедур на мозку або серці. Канадські вчені припускають, що вища смертність хворих у хірургів-чоловіків виникає тому, що вони можуть діяти на підставі «упереджень, що глибоко укорінилися, стереотипів і поглядів».

— Велике значення має й комунікація. Можливо, двом жінкам, лікарю та пацієнтці, простіше зрозуміти один одного, — зазначив гінеколог Стефані де Джорджіо у подкасті Medical Minefield.

Це підтверджує одне з останніх досліджень, проведене фахівцями США. Відповідно до нього, жінки-лікарі максимально використовують свої навички слухання, ставлячи більше запитань пацієнтам про особисте життя та перенесені втрати, що допомагає виявити приховані фактори виникнення захворювань. Чоловіки більш нетерплячі: вони переривають пацієнтів через 47 секунд, тоді як лікарі-жінки вислуховували майже 3 хвилини і збирали повний анамнез.

Стиль роботи також може відігравати важливу роль безпосередньо в операційній. Експрезидент Королівського коледжу лікарів загальної практики, лікар Клер Джерада припускає, що хірургічні бригади, очолювані жінками, можуть бути більш колегіальними й, отже, працювати краще, ніж чоловічі, що дозволяє знизити ризик хірургічних ускладнень на 50 відсотків.

— Жінки схильні працювати у групі, а чоловіки — самотужки. У кризовій ситуації я волів би, щоб мене оперувала жінка-хірург, — каже доктор Герада, пише портал Dailymail.

Читайте також: Фізичні вправи допомагають онкохворим відновитися після операції: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама