Ризик рецидиву раку молочної залози діагностуватимуть по краплі крові

Дата створення: 21 Листопада 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Ризик рецидиву раку молочної залози діагностуватимуть по краплі крові

Вчені Лондонського інституту досліджень раку (Великобританія) вважають, що це допоможе пацієнтам, у яких діагностовано рак молочної залози з пухлинною ДНК (ctDNA), що циркулює

Фахівці планують провести масштабні дослідження у 20 центрах Великобританії протягом пів року. Перші пацієнти лікарні «Роял Марсден», у яких було діагностовано рак молочної залози з рецептором естрогену (ER), здаватимуть аналіз крові кожні три місяці протягом трьох років. Це дозволить виявити ризик рецидиву, щоб вчасно запобігти розвитку захворювання.

Експерти розробили спеціальну програму для спостереження за пухлинною ДНК, що циркулює, (ctDNA). Вона допоможе знизити ризик рецидиву у 1000 пацієнтів з ER-позитивним раком молочної залози, які нині отримують гормональну терапію.

Як пояснюють дослідники, ракові клітини вивільняють ДНК у кровотік, відомий як пухлинна ДНК, що ціркулює, (ctDNA). Аналізи крові допомагають виявити у зразку низькі рівні ctDNA, які вказують на новоутворення.

Дуже низькі рівні раку, виявлені у крові, відомі як молекулярний рецидив. Вони є маркером рецидиву. Запобігти його розвитку дозволить аналіз крові пацієнта на ктДНК.

— Ризик рецидиву у пацієнтів з ER-позитивним раком молочної залози поширюється протягом багатьох років після початкового лікування. Це одна з причин, чому сканування не дозволяє виявити його. Аналізи крові допоможуть контролювати стан таких пацієнтів, що дозволить врятувати їм життя, — сказав керівник дослідження, професор молекулярної онкології Ніколас Тернер, цитує портал Green Me.

Читайте також: Рак молочної залози лікуватимуть консервативно: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама