Ризик рецидиву раку молочної залози діагностуватимуть по краплі крові

Ризик рецидиву раку молочної залози діагностуватимуть по краплі крові

Вчені Лондонського інституту досліджень раку (Великобританія) вважають, що це допоможе пацієнтам, у яких діагностовано рак молочної залози з пухлинною ДНК (ctDNA), що циркулює

Фахівці планують провести масштабні дослідження у 20 центрах Великобританії протягом пів року. Перші пацієнти лікарні «Роял Марсден», у яких було діагностовано рак молочної залози з рецептором естрогену (ER), здаватимуть аналіз крові кожні три місяці протягом трьох років. Це дозволить виявити ризик рецидиву, щоб вчасно запобігти розвитку захворювання.

Експерти розробили спеціальну програму для спостереження за пухлинною ДНК, що циркулює, (ctDNA). Вона допоможе знизити ризик рецидиву у 1000 пацієнтів з ER-позитивним раком молочної залози, які нині отримують гормональну терапію.

Як пояснюють дослідники, ракові клітини вивільняють ДНК у кровотік, відомий як пухлинна ДНК, що ціркулює, (ctDNA). Аналізи крові допомагають виявити у зразку низькі рівні ctDNA, які вказують на новоутворення.

Дуже низькі рівні раку, виявлені у крові, відомі як молекулярний рецидив. Вони є маркером рецидиву. Запобігти його розвитку дозволить аналіз крові пацієнта на ктДНК.

— Ризик рецидиву у пацієнтів з ER-позитивним раком молочної залози поширюється протягом багатьох років після початкового лікування. Це одна з причин, чому сканування не дозволяє виявити його. Аналізи крові допоможуть контролювати стан таких пацієнтів, що дозволить врятувати їм життя, — сказав керівник дослідження, професор молекулярної онкології Ніколас Тернер, цитує портал Green Me.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама