

За оцінками The Lancet Public Health, 46,8 млн людей у всьому світі страждають від деменції. До 2050 року кількість таких пацієнтів може потроїтися
Допоможе правильний спосіб життя
Деменція є хронічним захворюванням мозку, яке спричиняє зниження всіх когнітивних функцій, таких як пам’ять, мислення, орієнтація, здатність вчитися та виражати себе.
На думку вчених, найвищий ризик розвитку деменції виникає у людей, які зловживають алкоголем, нікотином, швидкоїжою, ведуть замкнутий спосіб життя та не дбають про гігієну сну.
— Якщо ви зможете усунути хоча б один із шкідливих факторів, то зменшите ризик розвитку деменції на 40%, — зазначив в інтерв’ю для «Eat This, Not That!» тренер зі здоров’я пам’яті Франсін Васковіц.
І додав, що деменція може розвинутись у молодих людей, у яких часто виникають епізоди мозкового туману.
Сон важливий для здоров’я мозку
— Необхідно розуміти, що деменція може розвинутися не лише у пацієнтів похилого віку, а й у людей до 65 років. І її прояв серйозніший, ніж звичайна забудькуватість,— пояснює невролог Медичного центру Монтефіоре в Нью-Йорку Джейкоб Хаскалович.
Лікар підкреслює, що усунення хворих навичок істотно знижає ризик розвитку деменції. Так, правильна кількість сну дуже важлива для здоров’я мозку. На жаль, з кожним роком все більше людей страждають від безсоння або сплять менше як шість годин на добу.
— При недостатньому сні ризик розвитку деменції може становити до 30%, — говорить експерт.
А також нагадує про важливість здорового харчування та регулярну фізичну активність.
— Загальна фізична форма — це поєднання здорового харчування та фізичних вправ. Коли ви у добрій формі, у вас знижується ризик розвитку діабету, гіпертонії, депресії, серцевих захворювань та багатьох інших проблем, які збільшують ймовірність розвитку деменції, — пояснює Джейкоб Хаскалович.
Чому така важлива хороша чутка
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 14% випадків хвороби Альцгеймера спричинені курінням цигарок.
— Куріння може збільшити ризик серцево-судинних захворювань та когнітивних порушень, пов’язаних із подальшою деменцією. Відмова від куріння може знизити ризик розвитку цього розладу або відстрочити його, — додає Васковиць.
Що ще потрібно зробити, щоб зменшити ризик розвитку деменції? На думку фахівця, також варто подбати про слух. За даними Lancet, ушкодження слуху призводить до 8% випадків деменції у всьому світі.
Втрата слуху потребує додаткових когнітивних ресурсів, які обмежують наявні когнітивні резерви пам’яті та мислення. Це може призвести до фізичних змін у розмірі та функції мозку, які можуть прискорити деменцію.
Читайте також: Деменція