Ризик смертності у трансгендерів вдвічі вищий, ніж у цисгендерів

Дата створення: 08 Вересня 2021
Дата оновлення: 09 Квітня 2023
Ризик смертності у трансгендерів вдвічі вищий, ніж у цисгендерів

Ризик смертності у трансгендерів, які отримують гормональне лікування, вдвічі вищий, ніж у цисгендерів, і не знижувався за останні п’ять десятиліть, показав голландський ретроспективний аналіз.

Як інформує Вmj, дослідники все ж прийшли до висновку, що підвищений ризик смертності у трансгендерів, схоже, не є специфічним ефектом лікування гормонами, які підтверджують пол людини.

У дослідженні, опублікованому в Lancet Diabetes & Endocrinology 1, взяли участь 2 927 трансгендерних жінок і 1 641 трансгендерних чоловіків, які відвідали клініку гендерної ідентичності Медичного центру Амстердамського університету.

Автори уточнюють, що трансгендери часто звертаються за медичною допомогою, щоб домогтися фізичних змін, які більш точно відповідають їх гендерної ідентичності, і це може включати гормональне лікування і хірургічне втручання. Для трансгендерних жінок лікування гормонами, які підтверджують пол, складається з естрогену в поєднанні з препаратами, що знижують рівень тестостерону. Для трансгендерних чоловіків гормональне лікування, яке підтверджує плд, складається з тестостерону.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Ризик смертності був вищий у трансгендерних жінок в порівнянні з трансгендерними чоловіками. Як зазначає downtoearth, важливим моментом спостереження було лікування гормонами, які підтверджують пол, – які трансгендери вибирають для досягнення бажаних фізичних змін і які мають побічні ефекти – могло привести до збільшення смертності. Побічні ефекти такої терапії включають серцево-судинні захворювання та рак.

Результати, за словами провідного автора дослідження Мартіна ден Хейєр, вказують на необхідність прийняття, моніторингу та лікування серцево-судинних захворювань, вживання тютюну та інфекції вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) серед трансгендерів.

«Висновок дослідження полягає в тому, що підвищений ризик смертності пояснюється не самим гормональним лікуванням. Підвищений ризик серцево-судинних захворювань, раку легенів, інфекцій (включаючи ВІЛ) і неприродних причин смерті (включаючи самогубства) можна пояснити факторами способу життя, а також психічним і соціальним благополуччям», – уточнили автори дослідження.

Як нещодавно писала «МП», вживання не більше ніж 3 чашок кави в день може бути корисно для серця.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама