Різке погіршення зору вказує на швидкий розвиток ішемічного інсульту

Різке погіршення зору вказує на швидкий розвиток ішемічного інсульту

Мікроінсульт виникає, коли кров тимчасово блокується в мозку, що викликає тимчасове порушення кровопостачання та функції мозку. Це може тривати всього кілька хвилин і зазвичай зникати без наслідків. Однак мікроінсульт є попереджувальним сигналом, що людина має підвищений ризик розвитку інсульту.

Небезпечний симптом

Раптова втрата зору або зниження його гостроти в одному оці, особливо вранці після пробудження, може бути ранньою ознакою ішемічного інсульту.

Йдеться про очний ішемічний синдром. Зазвичай його причиною  виникнення є значне звуження сонних артерій. Такі офтальмологічні прояви передують емболічним подіям у центральній нервовій системі, як ішемічний інсульт. Саме офтальмолог може першим розпізнати судинні захворювання та спрямувати пацієнта до терапевта.

Як розпізнати

Раптові зміни зору є тривожним сигналом, що в організмі щось не так. Наприклад, раннє ушкодження дрібних кровоносних судин очей може вказувати на гіпертонію. Чим раніше буде виявлено причину такого стану, тим більше шансів на одужання та зниження ризику інсульту.

Чому так важливо? Повне припинення отримання поживних речовин та кисню очними яблуками може призвести до пошкодження нервової тканини, що може спричинити втрату зору. Також не можна ігнорувати такі раптові зміни зору, як розмитість зображення, появу темних кіл або світлобоязнь. При їх появі слід негайно звернутися до лікаря.

При раптових змінах зору слід звернутися до лікаря. Рання діагностика та лікування допоможуть запобігти серйозним наслідкам і зберегти зір.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама