Робота онлайн може спричинити деформацію хребта

Робота онлайн може спричинити деформацію хребта

Фізіотерапевти б’ють на сполох: з початку пандемії збільшилася кількість людей з проблемами кісткової системи, у тому числі шийного відділу хребта.

Звичка згинатися

Віддалена робота має багато переваг, але є й недоліки. Особливо це стосується зміни постави. Багато хто, працюючи з ноутбуком за столом або на дивані, сильно згинаються, що призводить до появи tech neck, або технічної шиї.

  • Техношия — це визначення певного положення тіла, коли підборіддя та руки висуваються вперед, шия зігнута та нахилена вперед. Згодом це призводить до появи головного болю, м’язових спазмів, скутості у верхній частині спини.

Лікарі попереджають: tech neck також сприяє втраті пружності шкіри та утворенню поперечних зморшків у цій зоні. Крім цього, може з’явитися і друге підборіддя.

Небезпечні наслідки

Таке тривале неприродне становище тіла може стати причиною появи мікротравм, оніміння та поколювання, а зрештою — призвести до незворотних дефектів постави, дегенерації хребта, причому не лише у шийному відділі.

Навантаження голови на хребет багато в чому залежить від рівня нахилу. Так, у нейтральному положенні вона становить близько 5 кг. Але нахил голови на 15°C робить його найважчим для хребта більш ніж вдвічі, а при нахилі на 40–60°C — вже 30 кг.

2 простих способів уникнути tech neck

1. Не працюйте сидячи на дивані або в кріслі. Поставте комп’ютер на стіл. Якщо ви займаєтеся на ноутбуці, розташуйте його так, щоб його екран був на рівні вашого зору при прямій спині.

2. При напрузі в спині або шиї, зробіть перерву. Виконайте кілька фізичних вправ. Вони допоможуть зняти дискомфорт у м’язах.

  • Сядьте на край стільця, витягнувши руки. Зведіть лопатки разом, заведіть руки за спину та підніміть їх вгору. Злегка підніміть підборіддя та голову та зробіть глибокий вдих. Зберігайте це положення протягом 30 с. Повторіть вправу чотири рази.
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама