Роль аспірину у профілактиці серцево-судинних захворювань

Рracticalcardiology повідомила, що 12 жовтня 2021 р. було випущено огляд доказів, який описує понад десяток рандомізованих клінічних випробувань. Ці рекомендації доводять, що низькі дози аспірину для первинної профілактики розглядаються як неприйнятне для більшості пацієнтів. У цьому вчені помітили переваги аспірину для вторинної профілактики.
На думку авторів, користь від застосування аспірину можуть отримати ті пацієнти, у кого в анамнезі є: інфаркт міокарда, імплантація стенту або операція шунтування, інсульт або захворювання периферичних артерій.
Гай Мінц, доктор медицини вважає, що лікарям та пацієнтам «дуже важливо правильно розуміти, кому справді допомагає аспіринова терапія. Ті пацієнти, у яких була ішемічна хвороба серця, стент, ангіопластика, серцевий напад, операція шунтування коронарної артерії або інсульт – це вторинна профілактика, ці люди явно отримують користь від терапії аспірином».
Для первинної профілактики застосування аспірину, вважають вчені, є неприйнятним. Аспірин розріджує кров та впливає на тромбоцити, але підвищує ризик кровотечі. Таким чином, користь від аспірину переважується ризиком кровотечі та наслідками, пов’язаними зі шлунково-кишковою кровотечею.
Згідно нових рекомендацій, якщо пацієнту більше 60 років і він не приймає аспірин, йому не слід приймати аспірин, оскільки від цього може зрости ризик кровотечі.
Які основні фактори ризику серцево-судинних захворювань у жінок? Відповіді тут.