

Також уникнути захворювання допоможе профілактика
Ротавірусна інфекція: як захиститися
Щоб зменшити ймовірність виникнення небезпечної інфекції або полегшити її перебіг, достатньо дотримуватись загальноприйнятих санітарно-епідемічних норм.
Ротавірусна інфекція: щеплення — за календарем
Сучасна медицина пропонує надійний спосіб захисту від важких форм ротавірусної інфекції — вакцинацію. Існують дві перевірені і найбільш широко застосовувані вакцини — «Ротарікс» (Rotarix) і «РотаТек» (RotaTeq). Семеро з 10 дітей, вакцинованих від ротавірусу, будуть повністю захищені від цього захворювання, решта перенесуть його у легкій формі.
У США, країнах Західної Європи з 2006 року це щеплення входить до обов’язкового календаря. Перша доза вакцини в краплях дається немовляті віком 8–15 тижнів, друга — через місяць.
Малюки добре переносять вакцину, побічні явища спостерігаються рідко. Дитина ненадовго може стати примхливою. У поодиноких випадках розвивається діарея чи запор, тоді слід звернутися до педіатра.
Вірус здатний мутувати, тому навіть після щеплення чи вже перенесеного захворювання довічний імунітет не виробляється, але хвороба пройде набагато легше.
Читайте також: Ротавірус