Розгадування кросвордів затримує старіння мозку

Дата створення: 19 Серпня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Розгадування кросвордів затримує старіння мозку

На думку дослідників, це дозволяє відстрочити погіршення когнітивних функцій на кілька років

Покращує швидкість мови…

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Міжнародного нейропсихологічного товариства, у любителів кросвордів спостерігається зниження когнітивних функцій на два з половиною роки пізніше, ніж у тих, хто їх не розгадував їх. Це показав проведений експеримент за участю 488 американців віком від 75 до 85 років.

Також згідно зі статтею, опублікованою в Міжнародному журналі геріатричної психіатрії, таке хобі пов’язане з покращенням швидкості мовлення. Це засвідчило проведене дослідження за участю 37 пенсіонерів. Усі вони були поділені на дві групи. Учасники першої групи щодня розгадували по одному кросворду протягом місяця, а другої — віддавали перевагу іншим видам діяльності. Як показали результати, в учасників першої групи покращилися вербальні показники у порівнянні з рештою.

… і концентрацію уваги

На думку фахівців Університету Ексетера (Великобританія), щоденне розгадування кросвордів ефективніше за періодичні. Вони провели дослідження за участю 18 000 осіб віком від 50 років. Як виявилося, таке тренування розуму не лише допомагає зміцнити пам’ять, а й покращити увагу.

— Кросворди, як і багато інших логічних вправ, допомагають уповільнити старіння мозку поряд зі здоровим харчуванням, фізичними заняттями та спілкуванням з іншими людьми, — зазначають експерти, цитує портал Il Giornale.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама