Розлука з онуками через COVID-19 погіршила психічне здоров’я бабусь та дідусів

Розлука з онуками через COVID-19 погіршила психічне здоров'я бабусь та дідусів

Такий захід було вжито під час пандемії, щоб захистити від небезпечної інфекції людей похилого віку, які схильні до розвитку важких форм захворювання. Однак це призвело до того, що у 34% людей похилого віку розвинулася депресія, в той час, як ті, хто продовжували бачити рідних, були піддані їй лише на 26%

Такого висновку дійшли вчені Університетського коледжу Лондона (Великобританія), які провели дослідження за участю 2468 бабусь та дідусів. 10% із них у перші дні пандемії перестали дбати про своїх онуків, а 52% продовжували спілкуватися з ними.

Як виявилося, у 34,3% бабусь та дідусів, які перестали дбати про своїх онуків, розвинулася депресія. Вони скаржилися на такі симптоми цього психічного розладу, як смуток чи безсоння. При цьому літні люди, які продовжували спілкуватися з онуками, були піддані депресії лише на 26%.

— Догляд за онуками може забезпечити бабусям та дідусям емоційне задоволення та почуття корисності та компетентності, що підвищує задоволеністю життям. Залучення бабусь і дідусів до такої сімейної діяльності також може зміцнити не лише відносини між поколіннями, а й психічне здоров’я людей похилого віку, — пояснює автор дослідження Джорджо Ді Гесса, передає інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Gerontology: Social Sciences («Журнал геронтології: суспільні науки»).

Читайте також: Названо новий найпоширеніший симптом COVID-19

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама