Розмір ракових клітин при меланомі визначає метод лікування

Дата створення: 01 Лютого 2023
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Розмір ракових клітин при меланомі визначає метод лікування

Це дозволяє прогнозувати найкращу терапію для кожного пацієнта, вважають вчені з Інституту досліджень раку в Лондоні (Велика Британія)

Меланома розвивається із клітин шкіри, званих меланоцитами, та є найбільш серйозним типом раку шкіри. Вважається, що клітини пухлини різні за своїм розміром. Проте англійські фахівці спростували цю думку.

Вони виявили, що найменші ракові клітини були близько 17 мкм, тоді як великі — близько 50 мкм. Менші клітини містили більше ДНК білків репарирації, тобто вони можуть переносити більше пошкоджень ДНК. На думку вчених, такі клітини можуть бути вразливішими для ліків. Вони блокують відновлення ДНК, особливо у поєднанні з хімієтерапією, яка ушкоджує їх.

Більші клітини містили пошкоджені ДНК і менше покладалися на інструменти репарації ДНК. Це може зробити хімієтерапію менш ефективною для цих клітин та імунотерапію більш ефективною, якщо вони здаються більш чужорідними для імунної системи. Фактично, імунотерапія допомагає імунній системі розпізнавати та атакувати ракові клітини.

— Створення стратегії лікування, заснованої на розмірі клітин меланоми, допоможе зменшити побічні ефекти, які деякі люди відчувають під час приймання ліків проти раку. Отримані результати також можуть покращити наше розуміння ракових клітин загалом, — вважає керівник дослідження Кріс Бакал, передає інформаційне агентство ANSA.

Експерти хочуть вивчити, чи можуть подібні результати бути застосовані до раку голови та шиї.

Дослідження опубліковано у журналі Science Advances («Досягнення науки»).

Читайте також: Меланома

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама