Розрахунок індексу маси тіла має похибку 55%: вчені

Розрахунок індексу маси тіла має похибку 55%: вчені

Індекс маси тіла (ІМТ) — найчастіше використовувана математична формула у світі для оцінки ваги пацієнтів. Вона була створена бельгійським математиком Адольфом Кетле у 1869 році. Однак після 154 років використання може бути замінена іншим тестом.

На нещодавніх зборах Ендокринного товариства Endo 2023 вчені Університету Рутгерса (США) представили результати свого дослідження. Згідно з ним, ІМТ, який вираховують при розподілі ваги на зростання тіла у квадраті, має похибку 55%. Це не дозволяє оцінити реальний рівень ожиріння.

Експерти вважають, що за допомогою ІМТ лише у половини хворих було діагностовано ожиріння. При цьому тест Дефа на іонізувальне випромінювання дозволяє отримати точнішу інформацію про стан тіла. При цьому фахівці визнають, що додавання кола талії до традиційного вимірювання ІМТ робить 69% діагнозів ожиріння конгруентними з Дефа, а їхня похибка зменшується на 23%.

— ІМТ не робить відмінностей між водою, кістковою чи м’язовою масою та жировою тканиною, а також між накопиченням вісцерального жиру з урахуванням гендерних відмінностей. У жінок більше підшкірного жиру накопичується на стегнах. Він менш шкідливий для здоров’я ніж абдомінальний жир, який у чоловіків утворюється в районі живота. Очевидно, що без огляду на ці відмінності можна переоцінити ризик розвитку ожиріння у жінок і недооцінити у чоловіків, — зазначила президент Італійського товариства ендокринології (Sie) Ганна Марія Колао, передає ANSA.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама