Розроблено новий алгоритм діагностики тромбозу глибоких вен

Дата створення: 16 Листопада 2021
Дата оновлення: 09 Квітня 2023
Розроблено новий алгоритм діагностики тромбозу глибоких вен

Дослідження, опубліковане в журналі Digital Medicine показує, що існують нові способи діагностувати ТГВ – тип тромбу, який найчастіше утворюється у нозі, викликаючи набряк, біль та дискомфорт.

Якщо його не лікувати, це може призвести до утворення тромбів у легенях зі смертельними наслідками. Від 30 до 50 відсотків людей, у яких розвивається ТГВ, можуть мати довгострокові симптоми та інвалідність.

У чому суть питання?

«Традиційно діагностика ТГВ потребує спеціального ультразвукового сканування, яке виконує навчений рентгенолог. Але ми виявили, що попередні дані з використанням алгоритму штучного інтелекту в поєднанні з портативним ультразвуковим апаратом показують точніші результати», – сказав керівник дослідження д-р Нікола Каррі, консультант-гематолог у лікарнях Оксфордського університету NHS Foundation Trust та керівник Оксфордського центру тромбозу OUH.

Дослідники Оксфордського університету, Імперського коледжу та Університету Шеффілда у співпраці з технологічною компанією ThinkSono зробили алгоритм машинного навчання AutoDVT, щоб відрізняти пацієнтів з ТГВ від пацієнтів, у яких цього не було. Алгоритм штучного інтелекту, кажучи простими словами – комп’ютерна програма, точніше діагностував ТГВ порівняно із золотим стандартом діагностики – ультразвуковим скануванням. При цьому дослідники зробили висновок, що такий спосіб діагностики ще й на 150 доларів дешевше (з розрахунку на дослідження 1 пацієнта).

Коментарі

«Алгоритм штучного інтелекту можна не тільки навчити аналізувати ультразвукові зображення для визначення наявності або відсутності згустку крові – він також може направляти користувача за допомогою ультразвукової палички в потрібні місця вздовж стегнової вени, так що навіть не спеціаліст може отримати потрібні зображення», – сказав член дослідницької групи Крістофер Дін з Оксфордського центру гемофілії та тромбозу.

Дослідницька група сподівається, що комбінація інструменту AutoDVT із включенням алгоритму штучного інтелекту дозволить не фахівцям у галузі охорони здоров’я, таким як терапевти та медсестри, швидко діагностувати та лікувати ТГВ. Це може додатково дозволити не фахівцям збирати зображення, які можуть бути відправлені експерту, що полегшує діагностику тих, хто не може дістатися фахівця.

«МП» також писала, що Гепарин може знизити ймовірність тромбозу і прискорює процес одужання від Covid-19 у не тяжких пацієнтів.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама