Розсіяний склероз лікуватимуть стовбуровими клітинами

Дата створення: 29 Грудня 2022
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Розсіяний склероз лікуватимуть стовбуровими клітинами

Дослідження італійських вчених показують, що трансплантація стовбурових клітин крові дозволяє ефективніше, ніж ліки, відстрочити інвалідність у пацієнтів із запущеними формами захворювання

Трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин (ТГК) при розсіяному склерозі поки що залишається експериментальною. Однак, як і у випадку з пухлинами, стовбурові клітини використовують для заміни клітин крові, а отже, і імунної системи. Трансплантація виконується після проходження пацієнтом курсу хімієтерапії. Тому вона підходить не всім хворим, а тільки тим, у кого спостерігаються агресивні форми захворювання.

— Трансплантація гемопоетичних стволових клітин показала зниження інвалідності у людей у стані рецидиву та ремісії, — прокоментувала провідний автор дослідження, керівник Центру розсіяного склерозу Матільда Інґлез, цитує портал La Repubblica.

Такого висновку вчені дійшли після того, як порівняли результати двох груп пацієнтів. У першу увійшли 79 хворих з поступальною та активною формами захворювання, яким було проведено трансплантацію стовбурових клітин. У другу — хворі, які приймали ліки. Через рік виявилося, що респонденти першої групи були менше схильні до інвалідності, а їх стан не погіршився. Через п’ять років більш ніж у 60% пацієнтів, яким була проведена трансплантація, не прогресували ознаки інвалідності. У той час, як у 46% хворих, які приймали терапію, спостерігався такий результат. Поліпшення спостерігалися у 19% та 4% випадків відповідно.

Дослідження було підтримане Італійським фондом розсіяного склерозу (Fism) та опубліковано у журналі Neurology. 

Читайте також: Створено перше антитіло, здатне блокувати зростання онкологічних клітин: відкриття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама