Розсіяний склероз можна буде діагностувати за краплею крові: вчені

Розсіяний склероз можна буде діагностувати за краплею крові: вчені

Близько 3 млн людей у світі страждають на це захворювання. Для його виявлення іноді потрібні місяці та навіть роки. Але незабаром все може змінитися

Розсіяний склероз (РС) є невиліковним аутоімунним захворюванням. Рання діагностика допоможе зменшити його прояв. Однак перші симптоми розсіяного склерозу іноді бувають нехарактерними. Потрібні місяці або навіть роки, перш ніж буде поставлено діагноз.

Вчені зауважили, що за багато років до появи перших симптомів у крові пацієнтів можна виявити характерні атипові антитіла. У минулому вони подібні антитіла були діагностовані для інших аутоімунних захворювань, таких як діабет І типу.

Дослідники з Каліфорнійського університету (США) проаналізували зразки крові 250 пацієнтів із розсіяним склерозом як до появи перших симптомів, так і після. Вченим вдалося ідентифікувати антитіла, націлені на певні білки. У їх носіїв пізніше розвинувся розсіяний склероз.

Паралельно проводилися дослідження спинномозкової рідини, взятої ще у 126 осіб з неврологічними проблемами. У 103 пацієнтів цієї групи пізніше було діагностовано розсіяний склероз. У восьми були незвичайні антитіла, виявлені раніше в аналізах крові, та всі восьмеро мали розсіяний склероз.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама