

Сучасний підхід для вивчення проблем шлунково-кишкового тракту (ШКТ) передбачає проведення у лікарнях інвазивних процедур — ендоскопії та манометрії. Вчені всього світу шукають альтернативний підхід, при якому моніторинг ШКТ може проводитись за допомогою портативних та неінвазивних процедур. Передбачається, що він буде включати відеокапсульну ендоскопію (VCE) і бездротові капсули рухливості. Такий вид діагностики став би більш комфортним для пацієнтів при діагностиці захворювань шлунково-кишкового тракту
Фахівці Каліфорнійського технологічного інституту та Массачусетського технологічного інституту (США) створили та протестували новий прототип, який проковтується з урахуванням розташування виразок шлунка.
— У пацієнтів із хворобою Крона тонкої кишки точне місце розташування таких виразок інколи важко встановити. Якщо цей інструмент допоможе локалізувати ділянку для проведення біопсії, це значно прискорить діагностику захворювань, — пояснює гастроентеролог Фара Монзур, пише Healthline.
Ніякі пристрої не замінять необхідність ендоскопічної оцінки, але можуть використовуватися як допоміжні засоби.
На даному етапі тривимірна (3D) локалізація та стеження за пристроєм проводилися лише у шлунково-кишкових трактах великих тварин. Потрібні подальші дослідження, перш ніж можна буде протестувати пристрій за участю добровольців.
Дослідження опубліковано цього місяця у журналі Nature Electronics («Природна електроніка»).
Читайте також: Захворювання кишківника проявляються тривогою та депресією