Розвідка США про походження коронавірусу: Китай «не винен»…, напевно…

Дата створення: 01 Листопада 2021
Дата оновлення: 19 Лютого 2023
Розвідка США про походження коронавірусу: Китай «не винен»..., напевно...

Nytimes зазначає, що ще у травні 2021 р. президент Байден наказав національним спецслужбам провести 90-денне розслідування причин пандемії Соvid-19. У серпні були опубліковані основні результати цього огляду, але вони не змогли дати однозначної відповіді. Тоді співвідношення результатів, що підтверджують теорію природного походження і те, що вірус був випадково створений у лабораторії, було 50 на 50%.

Але вже 29 жовтня 2021 р. розвідувальна спільнота дійшла висновку, що вірус не був розроблений як біологічна зброя.

У звіті зокрема говориться: «аналітики вважають, що природне походження та інцидент, пов’язаний з лабораторією, є правдоподібними гіпотезами про те, як SARS-CoV-2 вперше заразив людей». «Аналітики, однак, розходяться в думках щодо того, що ймовірніше, і чи можна взагалі це оцінити».

Важливі деталі

Чотири спецслужби та Національна рада з розвідки вважають теорію природних причин правдоподібнішою. Одне агентство, Федеральне бюро розслідувань, підтримує теорію лабораторних витоків. Але жодна з цих агенцій не надала директору національної розвідки чи Білому дому оцінку з високим ступенем достовірності, що свідчить про сумніви, які є навколо цього питання.

Розвідувальна спільнота загалом дійшла висновку, що вірус, що викликає Covid-19, не був навмисно створений у лабораторії. Але навіть цей висновок зроблено з низькою впевненістю. Деякі методи генної інженерії ускладнюють виявлення модифікацій, особливо з урахуванням існуючих прогалин у знаннях про різноманітність коронавірусів, що зустрічаються в природі.

«Згідно зі статтями академічних журналів, деякі методи генної інженерії можуть зробити генетично модифіковані віруси подібними до природних вірусів», – йдеться у звіті.

У розвідувальному звіті йдеться про те, що Уханьський інститут вірусології раніше створював химери або комбінації коронавірусу, які не зустрічаються в природі. Але цей запис дає мало інформації про те, чи був вірус, що викликає Covid, генетично модифікований.

Чи винен Китай в пандемії: в країні планували заразити коронавірусом кажанів до пандемії. Детальніше тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама