Самотні чоловіки схильні до запальних захворювань частіше, ніж одружені

Самотні чоловіки схильні до запальних захворювань частіше, ніж одружені

Розлучення згубніше позначається на здоров’ї чоловіків. Про це свідчить дослідження, проведене вченими Копенгагенського університету (Данія). Вони вивчили розлучення понад 4800 людей віком від 48 до 62 років, які довго жили на самоті з 1986 по 2011 рік.

Множинні розриви з коханими та довгі роки самотності не позначилися на здоров’ї жінок. Дослідники пояснюють це тим, що представниці прекрасної статі мають ширше коло друзів, ніж чоловіки. Це допомагає їм отримати емоційну підтримку та знизити вплив стресу на організм.

А ось у чоловіків, які пережили хоча б два романи і понад сім років живуть одні, спостерігалася підвищена схильність до запальних процесів. Вчені припускають, що після розлучення чоловіки схильні пускатися берега: зловживають нікотином або алкоголем, віддають перевагу жирній їжі та рідко звертаються до лікарів.

Можливо, цим пояснюється той факт, що в одиноких учасників експерименту рівень маркерів запалення — інтерлейкіну-6 та С-реактивного білка — був вищим на 17% у порівнянні з тими, хто перебував протягом 26 років експерименту, перебував у тривалому шлюбі або мав один зв’язок.

Медики попереджають, що такі запалення пов’язані з затвердінням артерій та підвищують ризик розвитку серцево-судинних, онкологічних захворювань. Також вони можуть стати причиною недоумства або передчасної смерті.

— Чоловіки більш залежні від партнерок, ніж вони від них. Тому стають дуже вразливими, якщо втрачають коханих, — наголошує провідний автор дослідження, професор Рікке Лунд, цитує сайт Dailymail.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама