Самотність пов’язана з високим ризиком розвитку ожиріння, діабету та деменції: дослідження

Пандемія COVID-19 призвела до ізоляції у всьому світі. Настала епідемія самотності
Один, але не самотній
Згідно з опитуванням, проведеним німецькою компанією Statista у лютому 2021 року, більшість людей під час пандемії коронавірусу відчули себе самотніми. Адже дуже небезпечно! Про це ще 2013-го заявив соціальний нейробіолог з університету Чикаго (США), професор Джон Качіоппо.
– У період самоізоляції наш мозок перемикається в режим самозбереження, що робить небажаний вплив на наші думки та дії щодо інших, – наголосив експерт.
Це показав і карантин, під час якого психічне здоров’я багатьох помітно похитнулося. Люди, як ніколи, стали тривожними та пригніченими.
«Голод» зі спілкування
Самотність відбивається не лише на тому, як ми думаємо, а й на фізичному здоров’ї. Згідно з дослідженням 2015 року, хронічна самота призводить до запуску так званого гена CtrA. Він змінює відповідь таким чином, що робить організм сприйнятливішим до хвороб.
Пізніші обстеження показали: самотність пов’язана з високим ризиком розвитку ожиріння, діабету та деменції. Крім того, як виявилося, коли ми самотні, активується галузь «мозку», яка відповідає за голод. І, відчуваючи дефіцит живого спілкування, людина, щойно може, намагається задовольнити її. Якщо цього не зробити, наслідки можуть бути найсумнішими. Аналіз понад 1000 досліджень показав: самотність є більш серйозним фактором передчасної смерті, ніж інші хронічні стани, як, наприклад, ожиріння.