Самотність сприяє старінню мозку та розвитку деменції: вчені

Літні люди, які рідко взаємодіють з іншими, схильні до ризику більшої втрати об’єму мозку, ніж товариські люди. Такого висновку дійшли вчені Університету Кюсю у Фукуоці (Японія). Вони обстежили 8896 осіб, середній вік яких склав 73 роки.
На момент початку дослідження добровольці не мали ознак деменції. Усі вони пройшли медичне обстеження та магнітно-резонансну томографію головного мозку. Соціальні контакти людей похилого віку визначалися виходячи з частоти телефонних розмов і зустрічей зі знайомими та друзями. Вони були поділені на кілька груп залежно від частоти спілкування: щодня, кілька разів на тиждень, кілька разів на місяць чи рідко.
Виявилося, що учасники, які рідко спілкувалися з навколишніми, мали менший загальний обсяг мозку у порівнянні з рештою. Об’єм мозку враховувався залежно від внутрішньочерепного об’єму, включаючи мозок, мозкові оболонки та спинномозкову рідину. Дослідники виявили, що самотні люди мали менший обсяг цих структур мозку, які зазвичай змінюються у людей із деменцією. Виявилося, що вони також спостерігалися і невеликі патологічні зміни у білій речовині.
— Наше дослідження показало, що спілкування з іншими людьми може бути корисним для запобігання атрофії мозку та розвитку деменції, — сказав співавтор дослідження доктор Тошіхару Ніномія, цитує портал Medonet.
Експерт зазначив, що зменшення обсягу мозку збільшує ризик розвитку депресії до 29%. Однак підкреслив, що дослідження лише показало зв’язок між соціальною ізоляцією та атрофією мозку, але не підтверджує її причинно-наслідковий зв’язок.
Результати дослідження опубліковані у журналі Neurology.