Щеплення Pfizer: порядок запису на безкоштовну вакцинацію для киян

Дата створення: 31 Серпня 2021
Дата оновлення: 15 Квітня 2023
Щеплення Pfizer: порядок запису на безкоштовну вакцинацію для киян

Згідно повідомлення Київської міської державної адміністрації, зробити щеплення вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech жителі Києва старше 60 років можуть безкоштовно вже починаючи з 16 липня 2021 р. Вакцинація проходить у Міжнародному виставковому центрі (проспект Броварський, 15, м. Лівобережна).

Уточнюється, що проведення вакцинації проводиться з 10:00 до 17:30. Для того, щоб зробити щеплення Pfizer-BioNTech, необхідний попередній запис на сайті helsi.me. Він є обов’язковим, у зв’язку з тим, що в МВЦ також в порядку живої черги проводиться вакцинація препаратом Coronavac.

Для того, щоб отримати вакцинацію препаратом Pfizer-BioNTech необхідно:

  • провести запис, вибравши день і час вакцинації на сайті helsi.me. Організувати відвідування МВЦ враховуючи, що 30 хвилин після щеплення рекомендується бути в місці вакцинації, на випадок різкої реакції організму на вакцину;
  • також необхідно провести реєстрацію в системі helsi.me. Для цього буде потрібно отримати SMS з кодом, який підтверджує Ваш запис на щеплення;
  • своєчасно прийти в МВЦ для вакцинації та принести з собою посвідчення особи (паспорт) та ідентифікаційний код, а також показати SMS з кодом на вході.

Фахівці уточнюють, що вакцинація не потребує спеціальної підготовки і тестування антитіл в організмі. Ніяких додаткових дій для вакцинації проводити не потрібно. Також повідомляється, що після вакцинації можлива поява болю і набряку в місці введення препарату, лихоманка, головний біль, втомлюваність. Всі ці реакції є нормальними (загальними) реакціями на щеплення.

Важливо зауважити, що протипоказанням до вакцинації Pfizer-BioNTech вважається тільки різка алергічна реакція на компоненти препарату (наприклад, поліетиленгліколь, полісорбат). При цьому, якщо після першої дози препарату у пацієнта виникне важка реакція (анафілактичний шок), то від введення другої дози препарату слід утриматися.

Проведення повторної вакцинації рекомендується у період через 21-28 днів після першого щеплення. При цьому ресурс helsi. me завчасно попередить про наближення дати. Другу дозу препарату можна буде отримати за місцем проживання, в кабінетах щеплення київських поліклінік.

Важливо знати, що після введення другої дози вакцини, надається можливість отримання міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Оскільки вся інформація про щеплення буде внесена до електронної системи охорони здоров’я і стане доступною для сімейного лікаря. Потім безпосередньо сімейний лікар зможе надати свідоцтво про вакцинацію встановленого зразку.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама