Що рекомендує NICE при поствакцинальних тромбах

Дата створення: 11 Листопада 2021
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Що рекомендує NICE при поствакцинальних тромбах

Національний інститут охорони здоров’я та медичного обслуговування Великобританії (NICE) опублікував рекомендації з рідкісного синдрому імунної тромбоцитопенії та тромбозу, викликаного вакцинацією (VITT) проти COVID-19.

У посібнику описується, як діагностувати людей з підозрою на VITT і які тести слід проводити, щоб підтвердити, що вони мають це захворювання.

Важливі деталі

Наголошується, що тромбоцитопенія характеризується низькою кількістю тромбоцитів, а тромбоз – утворенням згустків крові. Захворювання зустрічається вкрай рідко, всього 14,2 випадки на мільйон доз вакцини COVID-19, проте воно може бути дуже серйозним і потребує швидкої діагностики та невідкладного лікування.

Рекомендації

У новому керівництві NICE медичному персоналу рекомендується негайно направляти до відділення невідкладної допомоги пацієнтів із підозрою на VITT, у яких виникла гостра хвороба. Якщо людина не має серйозних порушень самопочуття і результати можуть бути отримані та проаналізовані того ж дня, то у відділенні первинної медико-санітарної допомоги слід провести повний аналіз крові.

Якщо ці тести потім показують, що людина має низьку кількість тромбоцитів, його слід у той самий день направити до відділення невідкладної допомоги.

Тим часом, якщо аналізи крові показують, що у людини малоймовірно VITT, медичний персонал повинен обговорити з нею ознаки та симптоми захворювання та дати пораду, коли і куди звертатися за додатковою медичною допомогою, якщо у неї з’являться симптоми.

VITT підтверджується за допомогою діагностичного тесту, званого ELISE, який виявляє антитіло до тромбоцитарного фактора 4 (PF4).

Тим не менш, NICE рекомендує: якщо медичний персонал підозрює, що у пацієнта є VITT, він все одно має розпочати лікування після консультації з гематологом, не чекаючи на результати ELISA.

«Хоча VITT – дуже рідкісне захворювання, вкрай важливо, щоб медичні працівники відчували підтримку та могли швидко виявляти та лікувати невелику кількість людей, у яких воно розвивається», – сказав Пол Крісп, директор центру.

Ацетилсаліцилова кислота для інгібування тромбоцитів у пацієнтів з інфарктом: інгаляція або таблетка. Відповідь тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама