

І як можна заразитися нею?
Ротавірусна інфекція: носій — багатоликий Реовірус
Ротавірусна інфекція — це захворювання кишківника, яке викликає один з дев’яти видів сімейства Реовірусів, що мають високу контагіозність, або заразність. За аналогією з іншим поширеним вірусним захворюванням ротавірус помилково називають «кишковим», «черевним» або «шлунковим грипом», хоча саме він є основною причиною діареї у дітей до 5 років. Незважаючи на те, що вакцина від цього захворювання існує вже понад 10 років, щороку у світі від ротавірусу помирає до 200 000 людей, здебільшого маленькі діти у слаборозвинених країнах.
Ротавірусна інфекція: причини виникнення
Хвороба інфекційна, розвивається після проникнення вірусу в кишківник наступними шляхами:
Як передається ротавірусна інфекція
Спосіб передачі переважно — фекально-оральний.
Вірус потрапляє на слизову оболонку рота, потім — у травний тракт, де не руйнується під впливом кислого середовища шлунка та кишкових ферментів, оскільки надійно захищений потрійною білковою оболонкою. Безперешкодно впроваджується в слизову оболонку кишківника і починає там активно розмножуватися. Вражає ентероцити — клітини, що вистилають тонкий кишківник. В результаті порушується всмоктування рідини та поживних речовин, особливо з вуглеводів, посилюється перистальтика.
У навколишньому середовищі збудник живе до 1 місяця, у продуктах та воді — до 2 місяців, у фекаліях — до 7 місяців.
Захворювання має сезонний характер, спалахи спостерігаються в холодну пору року, коли природним чином знижується імунітет.
Читайте також: Ротавірус