Щоденне споживання бургера та картоплі фрі збільшує ризик хвороби Альцгеймера

Дата створення: 03 Серпня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Щоденне споживання бургера та картоплі фрі збільшує ризик хвороби Альцгеймера

Згідно з дослідженнями вчених з Університету Сан-Паулу (Бразилія), у любителів швидкоїжі спостерігається зниження когнітивних функцій на 28% швидше, ніж у прихильників здорової їжі

Бразильські вчені протягом десяти років, з 2008 до 2019 року, спостерігали за 10 000 особами, середній вік яких становив 51 рік. Всім на початку та наприкінці дослідження запропонували заповнити тести про харчові уподобання, а також виконати вправи на швидкість мови та запам’ятовування слів.

У частини респондентів оброблені продукти, такі як картопля фрі, гамбургери, морозиво, становили 20% раціону, в інших — 27% і у третіх — понад 30%.

Як показали дослідження, ті, хто їв найбільш оброблену їжу, — понад чверть щоденних калорій — швидкість зниження когнітивних функцій була на 28% вищою, ніж у тих, хто їв найменше. При цьому виконавчу функцію мозку, яка бере участь у прийнятті рішень та обробці інформації, було знижено на 25%.

На думку дослідників, оброблені харчові продукти прискорюють зниження когнітивних функцій, тому що містять цукор, жири та солі. Вони наполегливо радять готувати їжу вдома.

— Якщо ви хочете захистити своє серце та захистити мозок від деменції чи хвороби Альцгеймера, припиніть купувати супероброблені продукти, — говорить доктор Клаудія Суемото, цитує DailyMail.

Читайте також: Червоне оброблене м’ясо підвищує ризик серцево-судинних захворювань на 22%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама