Серцеві захворювання викликає не вакцина, а COVID-19: дослідження

Дата створення: 15 Грудня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Серцеві захворювання викликає не вакцина, а COVID-19: дослідження

Вчені Оксфордського університету виявили тяжкі побічні ефекти від коронавірусу

Свого часу поява вакцини AstraZeneca наробила чимало галасу. У чому не звинувачували цю векторну вакцину, розроблену шведсько-британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом! Говорили, що вона провокує розвиток таких серцево-судинних захворювань, як міокардит, перикардит, серцева аритмія та ін.

Вчені Оксфордського університету провели спеціальне дослідження, щоб встановити: чи існує такий зв’язок чи ні? Для цього вони взяли базу даних Національної служби управління імунізацією (NIMS) про вакцинацію проти COVID-19 і порівняли її з даними про здоров’я 38 мільйонів людей віком 16 років і старше, які вакцинувалися від COVID-19 в Англії в період з 1 грудня 2020 року. року до 24 серпня 2021 року. При цьому бралися до уваги випадки госпіталізації або смерті від міокардиту, перикардиту та серцевої аритмії протягом 28 днів після вакцинації або позитивного результату тесту ПЛР на COVID-19.

– Ми виявили, що хоча існують деякі підвищені ризики рідкісних серцевих ускладнень, пов’язаних із вакцинами, вони набагато нижчі, ніж ризик, пов’язаний із зараженням COVID-19, – зауважила керівник дослідження Джулія Хіппіслі-Кокс. – Наприклад, ми оцінили від 1 до 10 додаткових випадків міокардиту на 1 мільйон осіб, вакцинованих першою або другою дозою, та 40 додаткових випадків на 1 мільйон осіб, інфікованих COVID-19.

При цьому експерт додала, що хоча ризики серцевих захворювань від вакцини є низькими, лікарі повинні знати про них. Це допоможе їм при ранній діагностиці та подальшому прийнятті клінічних рішень.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама