«Шансів потрапити до лікарні практично немає: немає місць. Закрийте батьків вдома, якщо хочете зберегти їм життя»: волонтери про ситуацію з захворюваністю Covid-19 на Харківщині

Дата створення: 19 Жовтня 2021
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
«Шансів потрапити до лікарні практично немає: немає місць. Закрийте батьків вдома, якщо хочете зберегти їм життя»: волонтери про ситуацію з захворюваністю Covid-19 на Харківщині

Не рідко в Україні найоб’єктивніші характеристики в тій чи іншій ситуації, дають волонтерські організації. Так і зараз, благодійний фонд «Свої», який вже заслужив повагу та вдячність жителів України ще під час першої хвилі Covid-19, як фонд, який допомагає кисневими концентраторами, сьогодні піднімає тривогу щодо ситуації на Харківщині.

Леся Литвинова, керівник благодійного фонду і волонтер говорить про те, що ситуація з рівнем захворюваності на Харківщині просто критична, оскільки людей з коронавірусом вже просто немає куди госпіталізувати.

«Хто погано розуміє, що відбувається, можу дати на кілька годин мій телефон приймати дзвінки, – каже волонтер. – Серед дзвінків з усієї України, три дзвінки з чотирьох – це дзвінки з м. Харків. Основна проблема – немає місць госпіталізації, а у людей сатурація 30 і 20. Ніякі дзвінки, зв’язки і гроші в цій ситуації вже не допомагають. Ми бачимо на прикладі Харкова, що система там вже не справляється. І в інших містах ситуація не набагато краща. Люди думають про своє спасіння самі: шукають місця в реанімаціях, апарати ШВЛ, вільних анестезіологів».

Волонтер просить людей бути дуже уважними і відповідальними в ситуації, що склалася. На думку Лесі Литвинової, дуже багато людей, які ще не зіткнулися в проблемою, не розуміють що ситуація дуже критична і мова йде про виживання. Волонтер буквально благає молодих людей не випускати з дому своїх батьків, щоб дати їм шанс залишитися живими при захворюванні коронавірусом. «Немає місць взагалі! Ви розумієте. А людей дуже і дуже багато. Лікарі вибирають, кому приділяти увагу в умовах дефіциту місць в реанімації і апаратів ШВЛ. Якщо буде молодий пацієнт або вагітна, вибирають їх, літнім людям просто відмовлять. Зрозумійте це! Не ходіть по клубах, гулянках, не той час! Якщо не вірите – загляньте в лікарні, там просто колапс! Тяжкохворим просто відмовляють в госпіталізації, тому що немає місць і все!».

За даними волонтерів, в міську лікарню Харкова №17, яка повинна приймати хворих коронавірусом, госпіталізують тільки пацієнтів без вірусу, адже місця для Covid-хворих закінчилися ще на вихідних. Волонтери кажуть про те, що ще в неділю 17 жовтня 2021 р. госпіталізації хворих майже зупинилися у всій Харківській області. Хоча на папері вільних ліжок в медустановах майже 1,5 тис. Така ситуація може бути через те, що в регіоні не хочуть вводити червону зону, пояснюють аналітики.

Родичі хворих розривають телефони волонтерів в пошуках кисневих концентраторів. Ті, що є на збереженні в поліклініках, отримати майже нереально, кажуть волонтери і знову і знову закликають бути обережними.

«МП» також писала про те, що в Одесі ситуація із захворюваністю на Covid-19 посилюється: черги в реанімацію і списки для покупки ліків в лікарнях.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама