Шкідливі звички скорочують життя до 20 років: вчені

Шкідливі звички скорочують життя до 20 років: вчені

Дослідники Медичного коледжу Карла Іллінойсу (США) протягом десяти років опитали 720 2010 осіб щодо їхніх згубних звичок. Було виділено ТОП-3 найгірші звички: малорухливість, куріння та вживання опіоїдних препаратів.

Малорухливий спосіб життя підвищує ризик розвитку захворювань серцево-судинної та кістково-суглобової систем. Також недостатня активність є причиною розвитку багатьох онкологічних захворювань, що зменшує тривалість життя.

Ще одним фактором, що підвищує ризик передчасної смертності, є життя за умов хронічного стресу. Зловживання алкоголем, калорійне харчування та погана гігієна сну збільшує ризик передчасної смертності на 20%.

Недооціненим чинником тривалості життя є правильні соціальні відносини. Їхня відсутність підвищує ризик передчасної смертності на 5%. Незалежні дослідження показують, що онлайн-відносини не мають такого цілющого впливу на здоров’я, як особистісні контакти.

На думку дослідників, ці чинники можуть скоротити життя терміном до 20 років. Люди, які відмовилися від шкідливих звичок та дотримувалися здорового способу життя, жили більш як на 20 років довше. Для жінок середня різниця в тривалості життя становила 21 рік, а для чоловіків — 24 роки у порівнянні з ровесниками, які не змогли відмовитись від шкідливих звичок.

— Дослідження показали, що близько 90% випадків діабету, 80% ішемічної хвороби серця та 70% смертності від серцево-судинних захворювань можуть бути пов’язані з нездоровим способом життя. Достатньо дотримуватися однієї, двох чи трьох шкідливих звичок із восьми, щоб отримати такий результат, — сказав керівник дослідження доктор Суан-Май Т. Нгуєн, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Експерт стверджує, що зміна звичок навіть у віці 40, 50 або 60 років може позитивно позначитися на якості життя та очікуваної її тривалості.

Дослідження подано на щорічних зборах Американського товариства харчування Nutrition 2023.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама