

На думку вчених Норвезького інституту громадської охорони здоров’я, цьому сприяють гармонійні стосунки подружжя
Фахівці проаналізували дані 8706 учасників. Після 70 років у 11,6% з них розвинулась деменція, а 35,3% — легкі когнітивні порушення. При цьому люди, які були одружені, рідше страждали від будь-якого з цих станів, ніж самотні або розлучені.
Експерти вважають, що цьому є пояснення. Так, відомо, що самотність та соціальна ізоляція пов’язані з підвищеним ризиком недоумства. У той самий час як шлюб є захисним чинником проти стресу.
— У сімейних людей спостерігається нижчий рівень у крові гормону стресу, кортизолу, ніж у самотніх. А наявність постійного партнера допомагає відчувати себе впевнено, — пояснює психолог Анджела Сітка.
Дослідники наголошують, що важливі гармонійні відносини між подружжям, оскільки проблемні стосунки можуть призвести до погіршення психічного та фізичного здоров’я.
— Щасливі сімейні люди більш емоційно залучені та часто займаються спільними справами. І те, й інше сприятливо як для психічного, так і для фізичного здоров’я, — додає доктор Карла Марі Менлі.
Дослідження також показують, що одружені люди живуть довше. Експерти вказують, що це може бути пов’язане з більш здоровим способом життя та менш безтурботною поведінкою.
— Сімейні люди, як правило, відчувають відповідальність за близьку їм людину. З цієї причини вони рідше схильні не лише до недоумства, але й до інсультів і операцій, ніж самотні, — пояснює Анжела Сітка, цитує портал Medonet.
Дослідження опубліковано у «Журналі старіння та здоров’я».
Читайте також: Самотність пов’язана з високим ризиком розвитку ожиріння, діабету та деменції: дослідження