Шлюб захищає від деменції та продовжує життя: дослідження

Дата створення: 08 Лютого 2023
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Шлюб захищає від деменції та продовжує життя: дослідження

На думку вчених Норвезького інституту громадської охорони здоров’я, цьому сприяють гармонійні стосунки подружжя

Фахівці проаналізували дані 8706 учасників. Після 70 років у 11,6% з них  розвинулась деменція, а 35,3% — легкі когнітивні порушення. При цьому люди, які були одружені, рідше страждали від будь-якого з цих станів, ніж самотні або розлучені.

Експерти вважають, що цьому є пояснення. Так, відомо, що самотність та соціальна ізоляція пов’язані з підвищеним ризиком недоумства. У той самий час як шлюб є захисним чинником проти стресу.

— У сімейних людей спостерігається нижчий рівень у крові гормону стресу, кортизолу, ніж у самотніх. А наявність постійного партнера допомагає відчувати себе впевнено, — пояснює психолог Анджела Сітка.

Дослідники наголошують, що важливі гармонійні відносини між подружжям, оскільки проблемні стосунки можуть призвести до погіршення психічного та фізичного здоров’я.

— Щасливі сімейні люди більш емоційно залучені та часто займаються спільними справами. І те, й інше сприятливо як для психічного, так і для фізичного здоров’я, — додає доктор Карла Марі Менлі.

Дослідження також показують, що одружені люди живуть довше. Експерти вказують, що це може бути пов’язане з більш здоровим способом життя та менш безтурботною поведінкою.

— Сімейні люди, як правило, відчувають відповідальність за близьку їм людину. З цієї причини вони рідше схильні не лише до недоумства, але й до інсультів і операцій, ніж самотні, — пояснює Анжела Сітка, цитує портал Medonet.

Дослідження опубліковано у «Журналі старіння та здоров’я».

Читайте також: Самотність пов’язана з високим ризиком розвитку ожиріння, діабету та деменції: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама