Штучний інтелект допоможе при ранній діагностиці раку легень: вчені

Дата створення: 13 Лютого 2023
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Штучний інтелект допоможе при ранній діагностиці раку легень: вчені

Рак легенів є одним із найпоширеніших видів онкологічних захворювань. Тільки у 2020 року від нього загинуло близько 1,79 млн людей у світі. Рання діагностика ракових вузлів дозволяє вчасно зупинити розвиток пухлини та збільшити шанси на виживання

Вузлики в легенях є крихітними структурами, які виникають в основному через перенесені раніше інфекції легень. Найчастіше їх виявляють у 50% пацієнтів під час комп’ютерної томограми (КТ) або рентгенограми. У деяких випадках аномальні новоутворення є симптомами раку легень.

Вчені Сеульського національного університету (Південна Корея) вважають, що штучний інтелект може покращити метод діагностики цих вузликів у легенях на основі рентгенографії грудної клітки.

Експерти провели дослідження за участю 10476 пацієнтів, щоб зрозуміти, як програмне забезпечення штучного інтелекту (ІІ) може допомогти радіологам успішно виявляти вузлики в легенях. У нормі ці нарости мають розмір 10 мл і не показують великого зростання. Однак при раку легень вузлики збільшуються в розмірах до 25 мм і швидко прогресують.

Автори дослідження обстежили пацієнтів, після чого їх розділили на дві групи та зробили рентгенограми органів грудної клітки.

Рентгенограми першої групи хворих вивчалися радіологами за допомогою програмного забезпечення ІІ, тоді як рентгенограми другої групи хворих вивчалися лише радіологами. Легеневі вузли розміром більше 6 мм були виявлені приблизно у 2% всіх суб’єктів.

Виявлення вузликів було вище у першої групі добровольців (0,59%) з використанням штучного інтелекту, ніж у другій групі (0,29%). Ці результати свідчать, що ІІ може допомогти виявити рак легенів на ранніх стадіях і тим самим збільшити шанси на виживання.

Читайте також: Картопляний сік може захистити від усіх видів раку: вчені

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама