Штучний інтелект розрахує вік мозку

Дата створення: 19 Січня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Штучний інтелект розрахує вік мозку

Цей показник точніше за вік вкаже на ризик розвитку нейродегенеративних захворювань

Дослідники Університету Південної Каліфорнії (США) створили нову модель штучного інтелекту (ІІ). Вона аналізує обстеження, проведене магнітно-резонансною томографією (МРТ). І на відміну від інших методів діагностики дозволяє набагато раніше виявити зниження когнітивних функцій, викликаних такими нейродегенеративними захворюваннями, як хвороба Альцгеймера.

Старіння мозку вважається основним біомаркером ризику розвитку нейродегенеративних захворювань. Він збільшується, коли погіршення функції мозку відбувається швидше за біологічний вік.

Завдяки новій моделі ІІ, дослідники можуть раніше виявляти тонкі маркери анатомії мозку, пов’язані зі зниженням когнітивних функцій.

— Створена нами модель ідентифікує галузі мозку, старіння яких призводить до зниження когнітивних функцій та розвитку хвороби Альцгеймера, — наголосив доцент кафедри геронтології Андрій Іріміа, цитує портал Green Me.

Штучний інтелект також виявляє ознаки старіння залежно від статі. Деякі ділянки мозку у чоловіків старіють швидше, ніж у жінок, і навпаки. Так, у чоловіків, які схильні до втрати рухових функцій через хворобу Паркінсона, швидше старіє моторна кора головного мозку. У жінок зазвичай відбувається відносно повільне старіння у правій півкулі мозку. Знання цього дозволить продовжити життя, повне сил.

Читайте також: Біологічний вік, а не дата народження, визначає здорове довголіття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама