

Цей показник точніше за вік вкаже на ризик розвитку нейродегенеративних захворювань
Дослідники Університету Південної Каліфорнії (США) створили нову модель штучного інтелекту (ІІ). Вона аналізує обстеження, проведене магнітно-резонансною томографією (МРТ). І на відміну від інших методів діагностики дозволяє набагато раніше виявити зниження когнітивних функцій, викликаних такими нейродегенеративними захворюваннями, як хвороба Альцгеймера.
Старіння мозку вважається основним біомаркером ризику розвитку нейродегенеративних захворювань. Він збільшується, коли погіршення функції мозку відбувається швидше за біологічний вік.
Завдяки новій моделі ІІ, дослідники можуть раніше виявляти тонкі маркери анатомії мозку, пов’язані зі зниженням когнітивних функцій.
— Створена нами модель ідентифікує галузі мозку, старіння яких призводить до зниження когнітивних функцій та розвитку хвороби Альцгеймера, — наголосив доцент кафедри геронтології Андрій Іріміа, цитує портал Green Me.
Штучний інтелект також виявляє ознаки старіння залежно від статі. Деякі ділянки мозку у чоловіків старіють швидше, ніж у жінок, і навпаки. Так, у чоловіків, які схильні до втрати рухових функцій через хворобу Паркінсона, швидше старіє моторна кора головного мозку. У жінок зазвичай відбувається відносно повільне старіння у правій півкулі мозку. Знання цього дозволить продовжити життя, повне сил.
Читайте також: Біологічний вік, а не дата народження, визначає здорове довголіття