Схвалено нову комбінацію ліків для дітей з лейкемією

Дата створення: 15 Листопада 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Схвалено нову комбінацію ліків для дітей з лейкемією

Клінічні випробування фази III, проведені Дитячою онкологічною групою, показали, що комбінація ліків є високоефективною у дітей зі стандартним гострим промієлоцитарним лейкозом та високим ризиком, також відомим як APL. Дослідження фінансувалося Національним інститутом раку, що входить до складу NIH.

Дослідження

У ході дослідження 154 дітям віком від 1 до 22 років, у яких був вперше поставлений діагноз АПЛ зі стандартним або високим ризиком, давали повністю перорально транс-ретиноєву кислоту разом із внутрішньовенним триоксидом миш’яку протягом мінімум 28 днів.

Результати

Результати дослідження були опубліковані 11 листопада 2021 р. в журналі JAMA Oncology, в якому вивчалося лікування APL комбінацією повністю транс-ретиноєвої кислоти, метаболіту вітаміну А, та триоксиду миш’яку.

За підсумками дослідження майже всі пацієнти у випробуванні вижили протягом двох років без рецидиву, і жодному з дітей з APL стандартного ризику не знадобилася традиційна хіміотерапія. Пацієнти з APL високого ризику отримували лише чотири дози хіміотерапевтичного препарату Ідарубіцин (Idamycin PFS).

У дітей з APL стандартного та високого ризику загальне дворічне виживання становило 99% та 100% відповідно, а виживання у групах стандартного лікування становило 98% та 96% відповідно.

Менше 10% дітей мали серйозні побічні ефекти, і вони виникли лише на початковій фазі лікування. Побічні ефекти лікування включали підвищення рівня цукру в крові, подразнення печінки та кровотечу. У деяких пацієнтів з АПЛ високого ризику розвинулися виразки у роті внаслідок лікування Ідарубіцином.

Довідково:

APL – це гострий лейкоз, який швидко розвивається і потребує негайного лікування. Лише 160 людей у ​​Великій Британії щорічно діагностуються із цим захворюванням. Середній вік постановки діагнозу у дітей становить від 8 до 10 років, і симптоми включають рясну кровотечу, легкі синці, низьку кількість еритроцитів, лихоманку та втому. Попереднє стандартне лікування APL у дітей включало антрацикліни, які можуть зашкодити серцю.

«МП» також писала, що дослідження виявило зв’язок між вживанням антибіотиків та зростанням раку грудей.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама