Швидкі прогулянки призводять до передчасної старості

Дата створення: 25 Квітня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Швидкі прогулянки призводять до передчасної старості

Ті, хто ходять повільно, довше залишаються молодими

Дослідження показують, що існує взаємозв’язок між ритмом ходьби та біологічним віком. Так, у 2019 році вчені дійшли висновку, що повільна ходьба у 40 років пов’язана із біологічними показниками прискореного старіння.

А дослідники з Університету Лестера довели, що лише 10 хвилин швидкої ходьби на день можуть збільшити тривалість життя до трьох років. Проте, вони не змогли підтвердити, що швидка хода має переваги для здоров’я.

У черговому дослідженні вчені використовували інформацію, що міститься в генетичному профілі людей. Вони хотіли довести, що швидкий крок сприяє молодшому біологічному віку, який вимірюється в теломерах.

Теломери — це ковпачки на кінці хромосом, які захищають їх від пошкоджень. Тому вони знаходяться в центрі уваги багатьох досліджень наслідків старіння. Коли наші клітини діляться, теломери коротшають і зрештою запобігають подальшому поділу клітини, перетворюючи їх на так звану старілу клітину. Тому довжина теломери вважається корисним маркером для вимірювання біологічного віку.

Нове дослідження проаналізувало генетичні дані про більш ніж 400 000 дорослих середнього віку та порівняли їх з інформацією про швидкість ходьби, взяту з трекерів, які носили учасники.

Дані встановили чіткий зв’язок між швидшою ходьбою і молодшим біологічним віком. Виходячи з довжини теломери, різниця у віці між тими, хто класифікується як швидкі та повільні ходаки, становила 16 років.

Це говорить про те, що зазвичай повільніша швидкість ходьби є простим способом виявлення людей з великим ризиком хронічних захворювань та хворого старіння.

Читайте також: Домашня робота захищає серце та продовжує життя: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама