Швидкі прогулянки зменшують ризик серцевих захворювань: дослідження

Швидкі прогулянки зменшують ризик серцевих захворювань: дослідження

А повільні – можуть спровокувати їх

Індикатори ризику

Для багатьох щоденні повільні прогулянки – звичайна справа. Вони навіть прагнуть пройти рекомендовані 10000 кроків. Але при цьому ніхто не замислювався: якою має бути швидкість ходьби? Питання це не пусте. На думку англійських учених, вона впливає на ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Кардіореспіраторна витривалість та м’язова сила є важливими індикаторами ризику смерті. З огляду на це, англійські дослідники вирішили вивчити темп ходьби, щоб зрозуміти: наскільки він впливає на рівень летальності.

Вчені протягом 2006-2010 років проаналізували медичні карти 420 707 респондентів, які не страждали на серцево-судинні або онкологічні захворювання.

Рецепт здоров’я

Учасники, середній вік яких становив 56 років, описали звичайний темп ходьби, як повільний, рівномірний чи швидкий. Дослідники перевірили у них за допомогою динамометра силу захоплення рук, врахували індекс маси тіла (ІМТ), залежність від медикаментів та інші фактори. Через шість років експерименту 8598 респондентів померли: 1 654 особи – від серцево-судинних та 4 850 – від онкологічних захворювань.

Як показали результати, сила захоплення рук не дозволяла передбачити ризик летальності, а зв’язок між темпом ходьби та смертністю від онкології був слабким. Ще одним визначальним фактором став індекс маси тіла (ІМТ). Але у респондентів, які мають однаковий низький рівень ІМТ, результати досліджень виявилися різними. Повільніший темп ходьби вказував на ризик смерті від серцевих захворювань вдвічі частіше, ніж повільний. Звідси висновок. Бажаєте жити довго та щасливо? Тоді переходьте на швидкі прогулянки.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама