Швидкоїжа підвищує ризик розвитку серцевих захворювань на 6%: кардіологи

Швидкоїжа підвищує ризик розвитку серцевих захворювань на 6%: кардіологи

Ультраоброблені продукти, такі як смажена картопля, швидкоїжа, випічка, часто містять велику кількість солі, цукру та жиру. Це може стати причиною появи ожиріння, що спричиняє розвиток серцево-судинних захворювань. Однак лише нещодавно на зборах Європейського товариства кардіологів в Амстердамі були представлені дослідження, які пояснюють, за яких умов виникає така залежність. Ризик розвитку серцево-судинних захворювань залежить від відсоткового вмісту цих типів продуктів у добовому раціоні, вважають вчені.

У першому випадку експерти проаналізували 10 досліджень, у яких розглядався зв’язок між 38 720 випадками серцево-судинних захворювань, у тому числі інфаркту та інсульту, та споживанням ультраоброблених харчових продуктів. Вчені виявили, що збільшення споживання ультраоброблених продуктів у щоденному раціоні на 10% підвищує ризик серцевих захворювань на 6%. Дослідники також зазначили, що якщо калорійність цих продуктів становить менше ніж 15% від загальної кількості калорій, ризик схильності до серцевих захворювань знижується.

Під час другого дослідження вчені протягом 15 років спостерігали за 10 000 жінками віком 46–55 років. Виявилося, що ті з них, хто дотримувався харчування з вищим відсотком ультраоброблених продуктів, частіше страждали на гіпертонію та інші серцево-судинні захворювання.

Результати цих досліджень показують необхідність скорочення споживання ультраоброблених продуктів та необхідності дотримуватися правильного харчування.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама