Схильність до дратівливості може бути симптомом захворювання головного мозку

Схильність до дратівливості може бути симптомом захворювання головного мозку

У поведінці людей, які легко виходять із себе, можуть лежати різні психічні розлади, але не лише вони. Іноді органічні захворювання можуть проводити зміни в головному мозку. Які захворювання можуть вказувати розлади особистості?

Деменція

Нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, можуть викликати зміни в особистості та поведінці пацієнтів. З розвитком захворювання може з’явитися недовірливість або агресивність стосовно близьких людей. У багатьох людей похилого віку нейродегенеративні захворювання супроводжуються депресивними станами.

Розсіяний склероз

Розсіяний склероз погіршує роботу нервів, що може вплинути як на фізичну форму, так і на особистість пацієнтів. Було помічено, що такі хворі можуть страждати від перепадів настрою, почуття роздратування, схильності до спалахів, нападів плачу чи сміху. Депресивні стани можуть змінюватись.

Пухлина головного мозку

Рак, що розвивається в головному мозку, іноді не дає жодних симптомів, крім змін у характері, гуморі та поведінці хворого. У деяких пацієнтів розвиваються тривожні та параноїдальні розлади, у деяких можуть спостерігатися стани апатії, що чергуються, і збудження. Іноді поведінкові зміни можуть зникнути після лікування пухлини, але не завжди. Іноді висічення пухлини також може торкнутися навколишніх тканин і вплинути на реакції пацієнта після процедури.

Черепно-мозкові травми

Пацієнти з черепно-мозковими травмами можуть зазнавати характерологічних змін, змін особистості та поведінкових змін. З’являються агресія, дратівливість, тривожність, депресія. Люди, які зазнають регулярних травм і мікротравм (наприклад, деякі спортсмени), можуть зазнавати поведінкових змін і характеристик нейродегенеративних захворювань. До найпоширеніших симптомів відносяться депресивні стани, пригнічений настрій та одночасна схильність до агресії.

Інсульт

Пацієнти, які перенесли інсульт, часто зазнають постійних або тимчасових змін особистості. Іноді вони відчувають депресивні стани. Почасти виникає агресія, дратівливість, імпульсивність. У деяких випадках, незважаючи на пережиті неврологічні зміни, згодом пацієнти перестають виявляти незвичайну поведінку. Проте зміни особистості який завжди звернені назад.

Захворювання щитоподібної залози

У пацієнтів із гіпертиреозом можуть з’явитися такі стани, як нервозність, агресія, дратівливість, подразнення, неспокій. Люди з гіпотиреозом можуть страждати від пригніченого настрою та дратівливості. Лікування не завжди дає результат, і дратівливість може зберігатися.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама