Сидяча робота шкідлива для здоров’я: вчені

Дата створення: 27 Квітня 2022
Дата оновлення: 10 Квітня 2023
Сидяча робота шкідлива для здоров'я: вчені

Робіть перерви кожні 15 хвилини

За даними Європейського товариства кардіологів Іспанії, ті, хто має сидячу роботу, швидко набирають вагу. При цьому огрядні працівники середнього віку, від 41 року і старше, частіше, ніж інші, беруть лікарняні листи та схильні до придбання серцево-судинних захворювань у найближчі десять років. Експерти вже давно радять таким пацієнтам робити перерви кожні 15 хвилин.

Учасники експерименту були класифіковані як метаболічно хворі, якщо вони мали три або більше з наступних критеріїв високого кола талії; підвищення рівня тригліцеридів; низький рівень холестерину ЛПВЩ (ліпопротеїнів високої щільності); гіпертонія; високий рівень глюкози чи діабет.

Результати показують, що пропорції з надмірною вагою, ожирінням та метаболічно хворим фенотипом склали 38%, 16% та 10% відповідно. Експерти виявили постійний зв’язок надмірної ваги та ожиріння через захворювання, не пов’язані з роботою, як у метаболічно здорових, так і у нездорових працівників.

Метаболічно здорові люди з надмірною вагою на 37% частіше брали відпустку через хворобу, як і метаболічно нездорові люди з надмірною вагою понад 71%.

Результати показують, що працівники з надмірною вагою та ожирінням частіше беруть відпустку через хворобу, не пов’язані з роботою, незалежно від того, чи є вони метаболічно здоровими чи нездоровими, пояснили дослідники.

Читайте також: Співробітники, що працюють віддалено, щопонеділка почуваються розбитими

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама