Симптоми інсулінорезистентності можна побачити на шкірі

Симптоми інсулінорезистентності можна побачити на шкірі

Інсулінорезистентність — це стан, при якому організм стає менш чутливим до інсуліну. В результаті організм виробляє все більше інсуліну, що може стати причиною розвитку цукрового діабету ІІ типу.

Інсулінорезистентність зазвичай протікає безсимптомно. Зміни з’являються на шкірі, — на потилиці, пахвових западинах, паху, ліктях і колінах, — у вигляді темно-коричневих та мозолистих плям. Іноді такі плями виникають у складках шиї, що спричиняє відчуття бруду на ній. Тому такий симптом іноді називають симптомом «брудної шиї».

Другим симптомом інсулінорезистентності, який можна побачити на шкірі є так звані папіломи. Це численні, невеликі шкірні нарости (фіброми), які з’являються в різних місцях на тілі, найчастіше на повіках, шиї, пахвах і паху. Вони являють собою невеликі, м’які, фіброми тілесного кольору, що звисають, але вони можуть відрізнятися за кольором і розміром.

Експерти зазначають, що у людей з інсулінорезистентністю ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу зростає на 5% протягом 10–50 років. Резистентність можна вилікувати, якщо нормалізувати свою вагу та зайнятися спортом. Це допоможе організму найкраще реагувати на інсулін.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама