Синдром хронічної втоми можна діагностувати з ефективністю 91%

Синдром хронічної втоми можна діагностувати з ефективністю 91%

Синдром хронічної втоми — стан, який важко діагностувати. Для цього необхідно констатувати як мінімум чотири характерні для нього симптоми, що тривають щонайменше пів року. Серед них, крім втоми, експерти також називають проблеми зі сном, головний біль, біль у м’язах або суглобах, біль у животі, серцебиття, нудоту та запаморочення. У результаті лише у США понад 90% людей, які звертаються до лікарів з симптомами, що вказують на хронічну втому, залишаються недіагностованими.

Вчені Оксфордського університету (Великобританія) розробили тест, який дозволяє діагностувати синдром хронічної втоми.

Тест включає аналіз зразка крові з використанням методу, так званої раманівської спектроскопії, та інструментів штучного інтелекту. Цей дозволяє розрізняти властивості певних клітин крові — мононуклеарних клітин периферичної крові (PBMC). Ці клітини у людей з синдромом хронічної втоми мають знижену енергетичну функцію та порушуються.

Експерти протестували новий діагностичний інструмент на 98 людях. У 61 людини діагностували синдром хронічної втоми на основі клінічних симптомів. 16 добровольців були здорові. А у 21 учасника був розсіяний склероз, деякі із симптомів якого схожі на синдром хронічної втоми.

Фахівці проаналізували молекулярні коливання окремих клітин. Це дозволило їм визначити метаболічні відмінності між пацієнтами з синдромом хронічної втоми та іншими. Виявилося, новий тест дозволяє діагностувати синдром хронічної втоми з точністю до 91%. При цьому за допомогою нього вдалося розрізнити пацієнтів з легкою, помірною та тяжкою формами цього синдрому з точністю до 84%.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама