Скандинавська ходьба зміцнює серце та допомагає боротися з депресією

Дата створення: 20 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Скандинавська ходьба зміцнює серце та допомагає боротися з депресією

Недавнє дослідження, опубліковане в Канадському журналі кардіології, показує, що цей вид діяльності перевершує інші види вправ

Вчені виявили, що скандинавська ходьба у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС) призводить до більшого покращення функціональної здатності у порівнянні з безперервними тренуваннями. Тим більше, що деякі люди знаходять нудними вправи, наприклад, на велотренажерах, і можуть припинити їх після закінчення програми реабілітації.

Фахівці порівняли ефекти 12-тижневої реабілітації з високоінтенсивними інтервальними тренуваннями та скандинавською ходьбою по функціональних здібностях та якості життя у хворих з депресивними симптомами та ІХС. Як виявилося, скандинавська ходьба зменшувала симптоми депресії краще (+19%), ніж високоінтенсивні інтервальні тренування (+13%) або безперервні тренування помірної та енергійної інтенсивності (+12%).

Експерти вважають, що скандинавська ходьба залучає м’язи верхньої та нижньої частини тіла, зменшуючи навантаження на коліно, що, можливо, сприяє руховій активності. І вважають, що вона може бути включена до щоденної програми тренувань.

Читайте також: Скандинавська ходьба зміцнить серце

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама