Скільки кроків щодня потрібно зробити, щоб знизити ризик деменції на 50%

Дата створення: 08 Вересня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Скільки кроків щодня потрібно зробити, щоб знизити ризик деменції на 50%

Людям віком від 40 до 79 років для запобігання недоумства достатньо робити до 9 800 кроків щодня. Збільшення швидкості до 40 кроків за хвилину протягом пів години на день може знизити ризик розвитку старечого недоумства на 57%

Згідно з дослідженнями, опублікованими у виданні JAMA Neurology, виконання від 3800 до 9800 кроків щодня може знизити ризик розвитку деменції. Навіть якщо щодня робити найменшу вказану кількість кроків (3 800), це може знизити ризик розвитку старечого недоумства на 25%.

За сім років досліджень вченим вдалося вивчити загалом 78 000 осіб віком від 40 до 79 років. Усі учасники експерименту носили акселерометр на зап’ясті. Фахівці зафіксували результати до початку дослідження та після його закінчення. Були також враховані різні провокаційні фактори, такі як безсоння, наявність хронічних захворювань, постійне приймання ліків тощо.

Згідно з результатами дослідження, виконання 10 000 кроків на день є оптимальним для зниження ризику деменції. При цьому, на думку вчених, найкращих результатів досягли люди, які щодня ходили в дуже швидкому темпі.

  • Виконання 112 кроків за хвилину протягом пів години на день знижує ризик розвитку деменції на 62%.
  • Виконання 40 кроків за хвилину щодня протягом пів години зменшує ризик деменції на 57%. Такого ж ефекту можна досягти, роблячи 6315 кроків за 30 хвилин.

Читайте також: Прогулянки за 10 000 кроків допомагають регулювати рівень цукру в крові

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама