Скільки після 40 років треба тренуватися щодня, щоб зміцнити здоров’я серця: вчені

Дата створення: 03 Березня 2023
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Скільки після 40 років треба тренуватися щодня, щоб зміцнити здоров'я серця: вчені

Британські вчені виявили, що регулярні фізичні вправи знижують ризик розвитку небезпечних захворювань, таких як пневмонія, інсульт та цукровий діабет

Фізична активність корисна

Для покращення здоров’я рекомендується не менше 150 хвилин помірних фізичних вправ або 75 хвилин енергійних вправ на тиждень. Помірна інтенсивність включає такі види діяльності, як швидка ходьба. Біг, їзда на велосипеді та плавання у басейні відносяться до інтенсивної діяльності.

Фахівці проаналізували медичні дані 8242 осіб віком від 78 до років. Всі вони протягом тижня носили записувальні пристрої. Це дозволяло визначити рівні фізичної активності, які вчені зіставили з можливим ризиком госпіталізації у найближчі роки.

Через сім років після проведеного експерименту 48 людей було госпіталізовано з різних причин. Найбільш поширеними стали захворювання жовчного міхура, інсульт, ускладнення діабету, пневмонія, залізодефіцитна анемія, запалення поліпів товстої кишки та дивертикулярна хвороба. Найменший ризик проблем зі здоров’ям був відзначений у фізично активних людей.

Достатньо 20 хвилин

— Фізична активність може зміцнити здоров’я легень та серця, підвищити чутливість до інсуліну та зменшити схильність до запалення. Фізична активність також нормалізує кров’яний тиск та рівень холестерину, — каже провідний співробітник Національного інституту раку (США) Елеонора Воттс.

На думку дослідників, достатньо щоденно виконувати фізичні вправи помірної інтенсивності протягом 20 хв. Навіть невелика пробіжка чи прогулянка з собакою будуть корисні для здоров’я.

— Будь-яка фізична активність завжди краща за бездіяльність, — каже доктор Інституту серця та судин Чіп Лаві, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Фізичні вправи на свіжому повітрі можуть знизити рівень занепокоєння на 60%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама