Скільки пити води під час тренування

Дата створення: 01 Липня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Скільки пити води під час тренування

Дуже важливо заповнювати втрачену рідину. В іншому випадку це загрожує зневодненням, яке може викликати виснаження, запаморочення і навіть нудоту. Однак багато хто неправильно підтримує гідратацію організму. Розглянемо найпоширеніші помилки

Помилка №1: Не плануєте, коли зволожувати

Багато хто забуває пити воду під час тренування, а потім — наприкінці її. І роблять, коли вже надто пізно. Щоб цього уникнути, плануйте заздалегідь  гідратацію і завжди тримайте пляшку води під рукою.

Як правильно пити воду

  • Випивайте 0,5 л води за 2 години до тренування та ще 0,5 л води приблизно за 20–30 хвилин до початку її. Під час занять пийте помалу воду кожні 10–15 хвилин. Згодом випивайте 0,5 л. Чим більше ви спітнієте під час занять, тим більше рідини доведеться заповнити.

Помилка № 2. Не заповнюєте втрачені електроліти

У середньому під час тренування людина втрачає до 0,5 л поту кожні пів години. За оцінками фахівців, потовиділення може становити 3–4 л щогодини.

Коли ми потіємо, то разом із водою втрачаємо такі важливі електроліти, як натрій, хлорид, калій, магній та кальцій. Ці мінерали необхідні нормального функціонування органів. А надмірна втрата їх, особливо натрію, викликає зневоднення, а також судоми та спазми. Щоб цього не допустити, добре пити спортивні напої, які допомагають заповнити потрібний рівень електролітів в організмі.

Помилка №3. Не вибираєте правильні спортивні напої

Є багато спортивних напоїв спеціально розроблених для підтримки електролітного балансу тіла. Також для заповнення втрачених електролітів, таких як калій, натрій та марганець, чудово підходить кокосова вода.

  • Уникайте енергетичних напоїв з високим вмістом кофеїну та цукру. Вони можуть викликати підвищений кров’яний тиск, а також дратівливість, занепокоєння та зневоднення.

Помилка №4. Не заповнюєте магній

Магній є основним електролітом відновлення стану гідратації під час фізичного відновлення. Для його отримання достатньо ввести у свій раціон багаті на магній продукти, такі як бобові, горіхи, насіння, цільні зерна, овочі, молоко та йогурт.

Можна також приймати харчові добавки із магнієм. Вони допоможуть уникнути судом у ногах чи м’язовий біль. Крім того, підвищать фізичну працездатність під час тренувань.

Читайте також: Щоденні прогулянки продовжують життя

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама