Скільки вакцинацій захищають майбутніх мам від тяжкої форми COVID-19

Дата створення: 30 Вересня 2022
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Скільки вакцинацій захищають майбутніх мам від тяжкої форми COVID-19

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC), дві дози мРНК-вакцини, з наступним бустером, здатні захистити майбутніх мам від важких форм коронавірусної інфекції, незалежно від того, чи вводяться вони до або під час вагітності

Згідно з деякими дослідженнями, вірус Sars-Cov-2 під час вагітності викликає багато ризиків і для жінки, і для її малюка. Незважаючи на це, вакцинація серед майбутніх мам залишається низькою.

Вчені проаналізували медичні записи 4226 майбутніх мам: 3445 звернулися до відділів невідкладної допомоги щодо коронавірусної інфекції, а 781 були госпіталізовані.

Фахівці виявили, що вакцинація захищає вагітних жінок від госпіталізацій. І зазначили, що двічі проведена вакцинація через чотири місяці після її проведення слабшає, тоді як при введенні бустерної вакцини ефект зберігається.

— Вагітність не знижує ефективність мРНК-вакцини від важкої форми COVID-19, незважаючи на імунні відмінності між вагітними та невагітними жінками, — пояснив співавтор дослідження, професор комп’ютерної медицини та сімейної медицини у Медичній школі Університету Індіани Шон Граніс, передає інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Jama Network Open.

Читайте також: Вагітні жінки, інфіковані COVID-19, помирають у 22 рази частіше, ніж здорові: лікарі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама