Скільки вірусу видихає хворий на COVID-19

Дата створення: 22 Серпня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Скільки вірусу видихає хворий на COVID-19

Один із субваріантів «Омікрону» поширює в 1000 разів більше SARS-CoV-2, ніж ранні штами коронавірусу, такі як «Альфа» та «Дельта»

Згідно з дослідженнями вченим з Університету Форт-Коллінза в Колорадо (США), інфекційність під час хвороби може залежати від мутації вірусу. Від віку та перебігу захворювання може залежати, скільки вірусу поширюється при кашлі, чханні чи розмові.

Фахівці із середини 2020 року до початку 2022 року спостерігали за 93 хворими, інфікованими SARS-CoV-2. Усі вони були заражені різними варіантами вірусу, зокрема «Альфа», «Дельта» і «Омікроном». При цьому, інфіковані двома останніми штамами коронавірусу, до зараження пройшли повний курс вакцинації.

Як виявилося, існують відмінності у кількості вірусу, що видихається хворими людьми. Один з учасників, інфікований «Омікроном», поширив у 1000 разів більше вірусної РНК, ніж хворі на варіанти «Альфа» та «Дельта». Хворі, інфіковані вірусами «Дельта» та «Омікрон», видихали в середньому в п’ять разів більше вірусів, ніж хворі, заражені штамом «Альфа».

Досі не вивчено, що викликає такі великі відмінності. Можливо, на це впливають біологічні фактори, такі як вік та поведінка людини. Проте вчені припускають, що нові варіанти COVID-19 поширюються дедалі легше. А мутація вірусу SARS-CoV-2 може зробити додаткові варіанти.

Однак це не означає, що слід відмовитись від вакцинації. Її ефективність становить 80%. А вчасна вакцинація бустерною дозою дозволяє захиститися від небезпечної інфекції.

Читайте також: Ці два симптоми найчастіше супроводжують вірус «Омікрон»

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама