Скільки часу може тривати ремісія раку до повного одужання

Скільки часу може тривати ремісія раку до повного одужання

Ремісія — це стан, при якому симптомів раку немає. Однак це не означає, що пацієнт вилікувався. Коли настає часткова чи повна ремісія та як довго вона може тривати?

Звідки з’являються ракові клітини

Рак є результатом неконтрольованого зростання клітин організму. У нормальних умовах клітини організму ростуть, діляться та вмирають природним шляхом. Після того, як людське тіло досягає зрілості, клітини діляться тільки для того, щоб замінити клітини, які природно вмирають, та відновити ушкодження. Буває, однак, що внаслідок пошкодження ДНК клітини не перестають рости та ділитися. Вони не вмирають, а починають формувати нові — хворі на рак клітини. Залежно від виду онкології клітини утворюють пухлини в різних органах.

Чим раніше буде виявлено рак і чим раніше розпочнеться лікування, тим більше у пацієнта шансів на зменшення захворювання та його симптомів, тобто ремісію.

Ризик рецидиву

Ремісія раку не є синонімом одужання. Це стан, що визначається як тимчасова відсутність ознак захворювання. У разі захворювання, яке вважається невиліковним, завжди існує ризик рецидиву, навіть якщо ремісія триває дуже довго. Це є причиною величезного стресу. Хворі часто говорять про те, що їх щодня супроводжує тривога, пов’язана з раптовим поверненням хвороби.

Ремісія зазвичай не означає повного одужання. Більшість пацієнтів на стадії ремісії відчувають негативні наслідки лікування ще довго після закінчення терапії. Пацієнтів зазвичай супроводжує пригнічений настрій та надмірний страх за здоров’я.

Однак у міру збільшення періоду ремісії негативні наслідки хвороби та лікування зникають. Поліпшується настрій, підвищується самооцінка та почуття впевненості у собі.

Ремісія: повна та часткова

Часткова ремісія при раку означає, що в організмі менше ракових клітин. Навпаки, повна ремісія означає, що рак не може бути знайдено за допомогою тестів або сканування.

Період ремісії триває від кількох тижнів до багатьох років. Повна ремісія може зберігатись роками. Якщо вона триває понад п’ять років, то можна говорити про одужання. Якщо хвороба повертається, після подальшого лікування може з’явитися ще одна ремісія.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама