Слабкий нюх підвищує ризик смертності протягом 10 років на 46%

Такого висновку дійшли вчені Мічиганського університету (США)
Американські фахівці провели дослідження за участю 2289 осіб віком від 71 до 82 років. Спочатку кожен учасник пройшов короткий тест на ідентифікацію запаху. Йому необхідно було оцінити 12 поширених ароматів та співвіднести кожен запах з одним із запропонованих варіантів. Це дозволило визначити нюх кожного учасника як добрий, помірний чи слабкий.
Дослідницька група стежила за респондентами упродовж 13 років. За цей час 1211 із них померли. Як показав аналіз вчених, у людей, які набрали низький бал по тесту на нюх, ризик смертності протягом 10 років був на 46% вищим і протягом 13 років на 30% більшим, ніж у тих, хто мав сильніший нюх.
Люди з помірним нюхом також були схильні до високого ризику передчасної смертності: протягом 10 років ризик летальності зростав на 17%, а через 13 років — на 11%.
Експерти вважають, що слабкий нюх може передвіщати початок деяких нейродегенеративних захворювань: хвороби Альцгеймера, Паркінсона та деменції. Також вони вважають, що поганий нюх може бути ознакою серцевих захворювань.
Однак це дослідження має і свої винятки. Так, знижений нюх є симптомом застуди або COVID-19. У цих випадках необхідно спостерігатися у лікаря до одужання.
Читайте також: Вчені назвали нову причину втрати нюху при COVID-19