Смог погіршує репродуктивну здатність чоловіків: вчені

Дата створення: 05 Травня 2023
Дата оновлення: 05 Травня 2023
Смог ухудшает репродуктивную способность мужчин: ученые

Забруднення повітря, особливо у промислових районах, негативно впливає на якість сперми

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 60–80 млн пар у світі безплідні. Чоловіче безпліддя становить близько 40–70%.

Попередні дослідження показали, що тверді мікрочастинки, що містяться у повітрі, погіршують якість сперми та сперматогенезу, що призводить до зниження фертильності.

У новому дослідженні вчені оцінили вплив кількох забруднювачів повітря на параметри сперматозоїдів та чоловічої безплідності. Для цього вони провели дослідження за участю 3940 чоловіків віком від 22 до 49 років.

Під час реєстрації в учасників було взято зразки сперми та проаналізовано такі її параметри, як загальна кількість сперматозоїдів, їх життєздатність та рухливість, індекс деформації сперматозоїдів тощо.

До кожного зразка сперми було застосовано декілька забруднювачів повітря: PM2,5, PM10, діоксид сірки (SO2), діоксид азоту (NO2), озон (O3) та окис вуглецю (CO).

Аналіз впливу забруднювачів повітря на параметри сперматозоїдів протягом 90-денного періоду впливу виявив значний негативний вплив на морфологію, рухливість та поступальну життєздатність сперматозоїдів, пов’язану з ризиком чоловічої безплідності. Це говорить про те, що смог негативно впливає на репродуктивну функцію чоловіків.

Хоча дослідження має спостережний характер, вчені радять сімейним парам, які мріють про дітей, уникати проживання у промислових районах.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама